Mgr. Ondřej Cháb chab@email.cz
Ing. Vlastimil Karban vlkarban@volny.cz

8. kolo - Nechutný závěr

V 8. kole jsme hostili doma "C" tým Žďáru.
Bojovný zápas, kdy jsme po vítězství Zbyňka a Luďka stáhli na 3:4, vrcholil na první šachovnici. Nepodařilo se mi optimálně rozehrát figury a stál jsem tak nějak divně. Vzhledem ke stavu zápasu ale bylo zapotřebí hrát a odmítat neustálé (i když oprávněné) nabídky soupeře na remízu. Jedinou šancí bylo partii zatáhnout do časové tísně a zkusit své štěstí.
Po časové kontrole, ve 42. tahu začal můj soupeř zkoumat hodiny (ukazovaly 0:24) a zajímal se o to, zda jsou to minuty či sekundy. Když jsme ho ujistili, že se jedná o minuty, začalo se mu stejně zdát, že má málo času. V tom okamžiku se vložil do diskuse kapitán hostů p.Fišar a začal tvrdit, že hodiny (přidávají půlhodinu navíc automaticky) jsou nastaveny špatně a že černému přidaly méně času než bílému (!) a že trvá na tom, aby byl černému nastaven stejný čas, jako jsem měl v ten okamžik já (0:31) .

Celá nechutná diskuse trvala přes dvacet minut, až mi došla trpělivost a po domluvě s Ondrou jsme jim tu remízu nechali (na šachovnici objektivně i byla). Hraju šachy již dost dlouho a na této úrovni soutěže jsem nic podobného nezažil.

29.03.2017 21:55:23
vlkarban
se konají každý pátek od 18.30 v salónku Cejlecké šenkýřky v Cejli.
Srdečně zveme všechny zájemce o šachovou hru. Prostředí je nekuřácké, takže je vhodné i pro děti, dorost, ženy a gentlemany.
V sobotu dne 10.6.2017 se v 18:00 hodin bude konat v hostinci v Cejli členská schůze SŠK Cejle, z.s.. Zveme všechny členy, příznivce i nové zájemce o královskou hru.